Zobacz także

Infolinia


Fabryka Samochodów Osobowych
Spółka Akcyjna


Jagiellońska 88, 00-992 Warszawa

Usługi B2B

             FSO S.A. na Żeraniu to nie tylko historia i tradycja polskiej motoryzacji, to również wieloletnie doświadczenie w dziedzinie produkcji samochodów, podzespołów, tłoczeniu, wykrawaniu, oraz zarządzaniu procesami administracyjnymi, magazynowymi i logistycznymi.

  

           Struktura logistyczna naszej Spółki pozwala na współdzielenie posiadanej infrastruktury logistyczno-magazynowej z innymi podmiotami gospodarczymi w zakresie działalności B2B, które chciałyby skorzystać z pełnej gamy usług logistycznych w doskonale zlokalizowanym i zorganizowanym obszarze Warszawy. 

   

Oferta współpracy w zakresie obsługi logistycznej.

   

Mając na uwadze powyższą infrastrukturę FSO może zaoferować klientowi obsługę w zakresie:

   

 • wyładunek, załadunek kontenerów,
 • przeładunki i manipulacje kontenerów,
 •  formowanie i rozformowywanie składów pociągowych, oraz obsługa celno-spedycyjna,
 • drobne naprawy i mycie kontenerów,
 • konfekcjonowanie dostarczonego w kontenerach towaru,
 • usługi w zakresie konsultacji i doradztwa logistycznego,
 • usługi produkcyjne, lakiernicze i montażowe,
 • spedycja kolejowa i drogowa,

 

 Zadania logistyczne realizujemy w oparciu o:

 

 • dwa niezależne place kontenerowe z własnymi bocznicami kolejowymi i niezbędnymi środkami transportu do świadczenia pełnej gamy usług,
 • obiekty magazynowe pod dachem, przystosowane do rozładunku również z rampy, dla towarów wielkogabarytowych oraz powierzchnie odkładcze odkryte,
 • magazyny specjalistyczne – magazyn stali oraz magazyn chemiczny,
 • automatyczny magazyn wysokiego składowania 25 tys. gniazd,
 • środki transportu do rozładunku, rozpakowania, przepakowania, konfekcjonowania i składowana
 • plac magazynowy samochodów oraz miejsca parkingowe dla samochodów cieżarawowych, naczep jak i flot samochodowych,
 • wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół ludzki,  

 

Na terenie FSO znajdują się dwa place kontenerowe o powierzchni ponad 17 000 m2 zdolne pomieścić ponad 700 FEU Do obsługi kontenerów na placach magazynowych używane są trzy urządzenia rozładowcze Reachstacker o udźwigu od 42 do 45 ton każdy i wysokości składowania do 5 kontenerów DV/HC w stosie oraz wózki widłowe o udźwigu od 2 do 15 ton. Teren placów magazynowych jest oświetlony i chroniony przez licencjonowaną firmę ochrony oraz obsługiwany przez wykwalifikowaną kadrę pracowników transportu i logistyki.

 

Bezpośrednio przy obu placach kontenerowych zlokalizowana jest bocznica kolejowa zdolna pomieścić do 5 składów kolejowych. Bocznica kolejowa połączona jest bezpośrednio ze stacją Warszawa Praga. Posiadane przez FSO dwie lokomotywy 401DA w połączeniu z dogodną lokalizacją bocznicy umożliwiają dowolną konfigurację obsługiwanych składów i ich ekspedycję we wszystkich kierunkach tak w Polsce jak i w Europie. Lokalizacja FSO umożliwia również obsługę kontenerów dostarczanych transportem samochodowym, którego załadunek/rozładunek może być prowadzony bezpośrednio z rampy znajdującej się na terenie FSO.

 

Magazyny wyrobów gotowych:

  

Naszym potencjalnym przyszłym klientom możemy zaproponować wynajęcie magazynów (infrastruktura otwarta oraz zamknięta) na towary przez nich importowane lub exportowane, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie placów kontenerowych. Mamy w swoim posiadaniu magazyny otwarte jak również zamknięte (oświetlone, ogrzewane i chronione) w tym specjalistyczne do magazynowania chemii i stali z dogodnym dostępem do ramp rozładunkowych. 

  

Magazyn stali

  

Posiadamy specjalistyczny magazyn do składowania blachy o powierzchni użytkowej 1.000 m2. Blachę można składować w kręgach i arkuszach (pakietach). Kręgi składowane są na podstawkach, które posiadają  200 gniazd.  Maksymalna pojemność składowanych kręgów – 4.000 ton. Magazyn posiada suwnice o udźwigu 32/8 ton oraz 16/5 ton. Możliwe są dostawy blachy transportem kolejowym i samochodowym. W magazynie znajduje się linia do cięcia poprzecznego blachy Muller – Weingarten umożliwiająca cięcie z kręgów o maksymalnej  wadze do 20 ton. Magazyn jest ogrzewany, wyposażony jest w urządzenia gaśnicze (hydranty, gaśnice),  posiada pomieszczenia biurowe i socjalne  z infrastrukturą informatyczną.

 

Magazyn chemiczny

  

Posiadamy na terenie naszej Spółki magazyn chemiczny o powierzchni 670 m2. W magazynie można składować materiały nie palne i nie wybuchowe. Magazyn jest ogrzewany,  jest wyposażony w niezbędne systemy wentylacyjne oraz urządzenia gaśnicze (gaśnice, koce gaśnicze i natryski gaśnicze).

 

Pola magazynowe

  

FSO posiada  magazyny o łącznej powierzchni 35.100 m2. Procesy magazynowe realizowane są przy użyciu wózków podnośnikowych widłowych oraz wózków  ręcznych. Powierzchnie  magazynowe są zadaszone i ogrzewane, wyposażone są w  urządzenia klimatyzacyjno – wentylacyjne  oraz pomieszczenia biurowe z infrastrukturą informatyczną. Magazyny spełniają  wszystkie wymogi stawiane tego typu obiektom tak w zakresie ppoż jak i bhp.

 

Pola odkładcze

  

Na terenie naszego Zakładu poza magazynami w pomieszczeniach zamkniętych posiadamy do zaoferowania  pole odkładcze – otwarte o łącznej powierzchni użytkowej 3.700 m2 .Pola odkładcze – otwarte mogą być przeznaczone do składowania pustych opakowań lub innych towarów (brak  uzależnienia od warunków atmosferycznych.)  Posiadane przez nas pola odkładcze – otwarte są utwardzone, oświetlone  i monitorowane.

 

Magazyn wysokiego składowania

 

FSO posiada ponadto w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania wyposażony w 25 tysięcy gniazd składowania. Jako jedyni na terenie Warszawy posiadamy magazyn wysokiego składowania pozwalający na dostawę do niego towaru przez klienta tak transportem samochodowym jak i koleją. Infrastruktura techniczna i lokalizacja magazynu umożliwia wjazd wagonów z kontenerami do magazynu i ich rozładunek bez względu na to czy są to wagony odkryte czy kontenery 20 / 40” DV / HC. Na Magazynie wysokiego składowania istnieje ponadto możliwość wynajęcia powierzchni biurowych posiadających dostęp do sieci telefonicznej i komputerowej.  Na życzenie nasi klienci mogą wynająć powierzchnie biurowe tak do własnego zagospodarowania jak również już umeblowane.

 

Miejsca parkingowe

 

FSO posiada miejsca parkingowe  strzeżone zarówno dla samochodów ciężarowych jak i dla flot samochodów dostawczych i osobowych. Dogodny wjazd  i wyjazd  bezpośrednio na ul. Jagiellońską i Modlińską jest mocnym atutem lokalizacji posiadanych miejsc parkingowych w tej części miasta.

 

Kompleksowość oferowanych przez nas usług dopełnia oferta Obsługi Celnej dokonywanej na terenie naszego Zakładu.

  

W przypadku umów długoterminowych istnieje możliwość świadczenia usług celnych w zakresie miejsc uznanych znajdujących się na terenie FSO. Na terenie FSO działa Agencja Celna oraz znajduje się Miejsce Uznane Urzędu Celnego.  Powyższa infrastruktura pozwala na kompleksową obsługę naszych partnerów tak w zakresie importu jak i exportu towarów włączając w to możliwość wykonania odpraw celnych tranzytowych, czasowych jak i końcowych. FSO posiada duże doświadczenie w obsłudze importu i exportu na kierunków tak wschodnich (Ukraina, Federacja Rosyjska) jak i do innych krajów w tym rynków koreańskiego i tak ostatnio popularnego rynku chińskiego.  

 

 

Oferta  współpracy:

 

Biuro Zarządzania Majątkiem
FSO S.A. Warszawa, Jagiellońska 88
Sekretariat  tel. +48 22 676 24 03 fax +48 22 676 20 02

Wydział Zarządzania Majątkiem
Tel. +48 22 676 15 55
e-mail  jacek.salamonczyk@fso-sa.com.pl