Logo FSO

Firma

Fabryka Samochodów Osobowych Spółka Akcyjna jest spółką z 70-letnią tradycją. Firma została założona 1 sierpnia 1948 roku jako Przedsiębiorstwo Państwowe FSO, którego zadaniem było uruchomienie i prowadzenie fabryki samochodów w Warszawie. Start linii produkcyjnej miał miejsce 6 listopada 1951 roku. W lutym 1995 roku została utworzona jednoosobowa spółka Skarbu Państwa – FSO Motor, do której wniesiono zlikwidowany majątek Przedsiębiorstwa Państwowego, a niespełna miesiąc później przystąpił do niej udziałowiec zagraniczny.

W marcu zmieniono nazwę firmy na Daewoo-FSO Motor Sp. z o.o., a w październiku 1999 roku spółka została przekształcona w akcyjną. 

W 2004 roku Spółka wróciła do swej tradycyjnej nazwy i dziś działa jako Fabryka Samochodów Osobowych Spółka Akcyjna, czyli FSO.

 • Firma spółkiFabryka Samochodów Osobowych Spółka Akcyjna
 • Siedziba spółkiWarszawa
 • Rok założenia1951
 • Zarząd Spółki Prezes Zarządu: Janusz Woźniak
  Członek Zarządu: Zofia Duran
  Członek Zarządu: Nataliya Bey
  Zobacz więcej >
 • Zatrudnienie w Grupie Kapitałowej1.400 osób
 • Dane teleadresowe ul. Stanisława Witkiewicza 14, 03-305 Warszawa
  tel. +48 22 230 2560
 • Kapitał zakładowy211 144 419,00 zł
 • NIP113-01-17-534
 • REGON011646854
 • KRS Numer KRS: 0000006822 Spółka jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy
  XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Grupa kapitałowa FSO

FSO posiada udziały w innych podmiotach, do których należą:

Spółki produkcyjne Założone jako joint venture pomiędzy producentami komponentów i dawnymi oddziałami fabryki, które świadczą produkcję na potrzeby Grupy FSO i szerokiej rzeszy innych odbiorców.

Spółki usługowe Wydzielone z byłej struktury firmy. Oferują szeroki wachlarz usług (m.in. serwis samochodów różnych marek, obsługa flot) dla Grupy FSO oraz klientów z Polski i Europy. Lokalizacja spółek jest przedstawiona w dziale Grupa Kapitałowa.

Zatrudnienie - Grupa Kapitałowa FSO zatrudnia w Polsce 1.400 pracowników.

Działalność spółki

Do 2011 roku produkcja samochodów osobowych

Od 1951 największy Polski producent samochodowy. Dzięki wartym ponad 700 milionów USD inwestycjom poczynionym w latach 1996-1999, FSO była jednym z najnowocześniejszych producentów samochodów osobowych w Europie. Nowoczesna Lakiernia, Montaż i Tłocznia umożliwiały uzyskanie najwyższych standardów jakości produkcji, która mogła sięgać 250 000 sztuk samochodów rocznie.

Aktualnie Spółka prowadzi działalność z zakresu wynajmu powierzchni biurowych i usługowych oraz zarządza Grupą Kapitałową spółek powiązanych

Spółka dysponuje w Warszawie nieruchomościami na których zlokalizowane są budynki biurowe i powierzchnie usługowe z miejscami parkingowymi. FSO posiada udziały w spółkach produkcyjno – usługowych, dysponuje też atrakcyjnymi terenami w centralnej, północnej i południowo-zachodniej Polsce.

Oferujemy

Wolne powierzchnie biurowe i usługowe z miejscami parkingowymi.

Niektóre z posiadanych – atrakcyjne nieruchomości i grunty do sprzedaży w Kożuchowie k. Nowej Soli.

kontakt

Współpraca lub zaangażowanie inwestycyjne
w Spółki Grupy Kapitałowej FSO

Grupa Kapitałowa FSO nawiąże współpracę w zakresie produkcji i usług świadczonych przez Spółki z grupy.

FSO rozważy i podejmie rozmowy w sprawach związanych z zaangażowaniem inwestorów zewnętrznych w Spółki Grupy Kapitałowej.

kontakt